HISTORIE

Hokejový odbor SK Polička byl založen na rozhraní sezony 1932-1933 zásluhou tehdejších nadšenců a průkopníků tohoto sportu v Poličce, profesorem poličského gymnázia Jaroslavem Heimem a obchodníkem Stanislavem Štěpánkem. 

Nebyly to začátky lehké a jednoduché, ale sportovní nadšení a obětavost i dalších příznivců tohoto mladého sportu dokázala, že i v malých městech se dá hrát hokej, a to na tehdejší poměry velmi dobrý. 

SK Polička, veden snahou propagovat kanadský hokej, po založení hokejového odboru postavil pěkné a upravené hokejové hřiště na sokolském kluzišti na Synském rybníku. Hřiště bylo opatřeno dokonalým osvětlením, nízkými mantinely a SKP na něm zahájil již pravidelné tréninky. 

Šatna pro hosty byl dřevěný altánek na břehu rybníka, který tam stojí dosud. Domácí k utkáním chodili oblečeni z domu a oblékali si boty s bruslemi pod přístřeškem. Provozování tohoto sportu umožnil architekt Bohuslav Šmíd, předseda SK Polička, který celé hokejové kluziště i s el. osvětlením svým nákladem ... 

Nyní se klub nadále soustředí na výchovu vlastních hráčů napříč všemi mládežnickými kategoriemi. Velký úspěch zaznamenal v poslední sezóně 2016/2017 tým Juniorů, obsazením první, zlaté příčky