Trénuj jako hráči NHL - Discgolf a fotbalgolf s Ondřejem Kašem

28.11.2020 | HC Spartak Polička | Autor: Miloš Grubhoffer

Ilustrační fotografie Ilustrační fotografie

Oddělení rozvoje ledního hokeje ve spolupráci s regionálními trenéry Českého hokeje oslovuje naše hráče, kteří nastupují v NHL a natáčí s nimi různorodé hry, pohybové aktivity a cvičení. Do tohoto projektu se již zapojili hráči David Pastrňák a Ondřej Kaše z Bostonu Bruins, David Kaše z Philadelphia Flyers, Filip Chytil a Libor Hájek z New York Rangers, Filip Hronek a Zadina z Detroit Red Wings, David Kämpf z Chicago Blackhawks, Martin Nečas z Carolina Hurricanes, Tomáš Nosek z Vegas Golden Knights, Martin Kaut z Colorada Avalanche a Michal Kempný s Radko Gudasem z Washingtonu Capitals. Trenéři, hráči a rodiče tak postupně získávají rozsáhlý zásobník činností a cviků, které mohou používat nejen jako vzor pro suchou přípravu v blízkosti svého bydliště i v domácích podmínkách, ale i jako motivaci a inspiraci pro celoroční individuální tréninkový program. Záměrem je, aby se mladí hráči inspirovali těmi, kdo již něco dokázali a předváděné aktivity zařazovali do svého volnočasového programu, prováděli je spontánně, na základě vlastního rozhodnutí, bez vnějšího tlaku. Stejně tak, jak to v nejmladším věku dělali výše zmínění hráči, kterým to vydrželo dodnes.

Všestrannost je doménou bratrů Kašových. Jen těžko najdeme sport, který neumí. V dalším díle #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL ukazuje Ondřej Kaše své dovednosti v netradičních sportech - discgolfu a fotbalgolfu. I k této venkovní aktivitě by Ondra rád inspiroval mladé hokejisty v době, kdy jsou zavřené zimní stadiony. 

„V jejich mládí jsem dbal na to, aby se oba synové  seznámili s co nejširší škálou sportů, především sportovních her. Věřil jsem, že se jim to hodí pro další hokejový vývoj“, uvádí Robert Kaše, profesionální regionální trenér Českého hokeje a otec Ondřeje Kaše, útočníka Bostonu Bruins.         

Ondřej Kaše navíc dodává: „Čím více sportů ovládáte, tím širší je spektrum možností, jak si každodenně zasportovat. Právě v tomto období, kdy se teplota pohybuje kolem nuly, se hodí i takové sporty jako discgolf a fotbalgolf“.

Oba sporty se dají provozovat celoročně a to buď na speciálních hřištích a nebo kdekoliv v parku či na louce. Discgolf i fotbalgolf se dají hrát ve dvojici nebo i ve větším počtu hráčů, pravidla jsou podobná těm, která známe z klasického golfu. Čím méně hodů (kopů) na každé jamce a v pak v závěrečném součtu, tím lépe. Nejnižší součet vyhrává.  „Pro hráče každého věku jsou hry tohoto typu vhodné a podporují soutěživost. Přesnost, odhad a především cit pro přihrávku a přesnost v zakončení rozhodují o tom, kdo v konečném součtu bude nejlepší. Úroveň těchto dovedností je, stejně tak, jako v hokeji, determinantem úspěchu a neúspěchu jednotlivce,“ upozorňuje Slavomír Lener, manažer rozvoje ledního hokeje.

Co se týče vybavení pro discgolf (také frisbee), tak pro pro začátečníky stačí pořídit jen jeden disk (buď putter nebo midrange), pro pokročilé se doporučují všechny tři (driver, midrange, putter), které mají různé charakteristiky letu, rychlosti, plachtění a zatáčení.

Pro fotbalgolf se doporučuje velikost a váha míče podle věku a fyzické vyspělosti hráče. Čím vyspělejší hráč, tím větší a těžší míč. Ondra přeje všem mladým hokejistům v rámci těchto sportů hodně zábavy, zápalu do hry a ať se všem podaří se mu alespoň v jednom z uvedených sportů vyrovnat. Níže najdete dvě challenge, které jsme vybrali pro tento týden:

     Challange I.
       „Dokážeš vhodit disk do koše ze vzdálenosti 50-70m na 3 pokusy jako Ondřej Kaše?“

     Challange II.
       „Dokážeš kopnout míč do jamky ze vzdálenosti 50-70m na 4 pokusy jako Ondřej Kaše?“

Všechna videa připravuje oddělení rozvoje ledního hokeje ve spolupráci s profesionálními regionálními trenéry Českého hokeje. Další díly naleznete v sekci #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL

Ukažte, jak trénujete doma i vy! Nahrajte video na sociální sítě a v popisku použijte hashtag #HokejDoma.