Odchovankyně klubu Šarlota Stýblová vybojovala s ženskou reprezentací U16 visegrádské zlato

29.12.2022 | 9. třída | Autor: Miloš Grubhoffer

Šarlota Stýblová Šarlota Stýblová

Hořkosladkou tečku měl Turnaj olympijských nadějí visegrádské čtyřky pro české hokejistky do šestnácti let. K poslednímu zápasu totiž vůbec nenastoupily – nicméně i přesto turnaj vyhrály.

Turnaj se konal ve slovenském Púchově od 15. do 17. prosince.

Všechno podstatné rozhodl na turnaji ve slovenském Púchově už pátek. Češky suverénně porazily o dva roky starší soupeřky z Polska 9:0 a jakmile večer Maďarky zdolaly Slovenky, bylo jasné, že český tým už na prvním místě nemůže nikdo předstihnout.

I tak si hokejistky samozřejmě chtěly dojít pro třetí vítězství. Večerní direktoriát ale bohužel rozhodl o tom, že si pro něj už nedojdou. Slovenskému celku, kombinovanému z hráček kategorií U16 a U18, totiž kvůli zraněním či nemoci odpadla většina kádru. Už v pátek nastoupil pouze s dvanácti hráčkami do pole.

Závěrečné derby tak bylo zrušené. Hrál se jen souboj o konečnou druhou příčku, která díky těsnému vítězství 2:1 připadla Maďarkám.