HC Spartak Polička - HC Zastávka u Brna 5:1

16.11.2019 | A-TÝM | Autor: Pavel Navrátil

HC Polička vs. HC Zastávka u Brna

Třetiny: 0:0, 2:0, 3:1
Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0.
Diváci: 148.

Začátek a následně pak celé utkání bylo sehráno ve vysokém tempu, kdy se obě mužstva snažila útočit a zapomínala na obranu. Z toho pak často docházelo k sólovým únikům. V 11. minutě hrál Spartak přesilovku, ve které měl dvě velké šance na skórování, ale nepovedlo se. V momentě, kdy hráč Zastávky naskakoval z trestné lavice provinil se jeho spoluhráč dle rozhodčích znovu a mělo přijít další vyloučení. Jenže faulovaný domácí hráč Jarda Holec v duchu fair-play rozhodčímu oznámil, že faulován nebyl a tak hra pokračovala dál 5 na 5. Mj. Jarda Holec byl asi před čtyřmi lety ještě jako junior odměněn cenou fair-play právě po takovéto situaci. Do konce první části byl ve vyložené šanci domácí Kyncl a následně pak J. Martinů netrefil prázdnou branku. Ale i soupeř zahrozil jenže výborně chytající domácí Dostál byl proti a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu 0:0. Posledně jmenovaný podržel své spoluhráče několikrát hned v úvodu druhé části, když si domácí Spartak vybral slabší chvilku. V 8. minutě v přesilové hře Boštík z vlastní třetiny našlápl k velkému sólu a jeho blafák skončil v síti hostů. V dalším průběhu mohli spoluhráči opět děkovat Dostálovi v brance, který po několika vyložených šancí udržel čisté konto. No a pak přišla 13. minuta, kdy se z trestné lavice vracel domácí Nunvář na kterého obrana hostí zapomněla, když nikým nehlídán dostal přihrávku na červenou čáru. Následné sólo zakončil přesnou střelou do levého růžku brankáře hostí a stanovil tak konečné skóre po 40. minutách 2:0. A to ještě těsně před koncem Jakub Cihlář mohl zvýšit, ale jeho únik zůstal nevyužit. Třetí třetina začala velice dobře pro Poličku, když ve 4. minutě po krásné kombinaci Holec, Kyncl, posledně jmenovaný zvýšil na 3:0 nádhernou střelou pod "víko". O 2. minuty později zaúřadoval opět bezchybně chytající Dostál, když zlikvidoval soupeřův další sólový nájezd. V zápětí přichází další situace na cenu fair-play. Soupeř fauluje a domácí Boštík po vzoru J. Holce přiznává rozhodčímu, že faulován nebyl a hra pokračuje dále 5 na 5. Zbývalo 10. minut do konce, když se v rozmezí 1. minuty nejdříve trefil J. Holec a následně pak Kyncl. O čisté konto 2,5 minuty před závěrem připravil domácího brankáře Dostála čestnou trefou Fišer a stanovil tak konečné skóre 5:1. Obě mužstva předváděla pěkný hokej, ale vyzdvihnout je třeba oba brankáře ačkoliv hostující Ševčík inkasoval 5x chytal velice dobře.

Branky:Kyncl 2,Boštík,Nunvář,Holec

As.:Hnát,Boštík,Holec,Martinů,Zoulík,Štefka,Štěrba