2.11.2019 | A-TÝM | Autor: Pavel Navrátil

SK Telč vs. HC Polička

Třetiny: 1:3, 2:2, 3:2
Vyloučení: 12:12 . Využití: 3:5. Oslabení: 0:1.
Diváci: 197.

V tabulce druhá Polička zajížděla na led vedoucího celku SK Telč , který ještě loňskou sezonu hrál KP Jihočeského kraje. První třetina sobě neznámých soupeřů byla herně vyrovnaná s mírnější převahou Spartaku. Ten však dvakrát zaváhal a soupeře pustil do dvou sólových nájezdů, které však byly neúspěšné, ale svojí důslednou a přesnou hrou po první části vedl 1:3. Vstup do prostřední části se nevydařil. Soupeř hned v úvodu snížil a hlavně se z obou stran přitvrdilo. Nejhůře to odnesl doposud střelec dvou branek v utkání poličský Matěj Štefka po brutálním faulu ( vražení na mantinel ) musel být převezen do nemocnice v Jihlavě s tržnou ránou nad obočím, dále si stěžoval na rozmazané vidění a bylo podezření na otřes mozku. Spoluhráči, ale i bez této výrazné opory po 40. minutách udrželi vedení 3:5. V poslední části soupeř rychle snížil, ale Spartak znovu odskočil o dvě branky. Čtyři minuty před koncem za stavu 5:7 mohla hrát Polička v poklidu přesilovku po vyloučení protihráče na dvě + dvě minuty až do konce. Nedisciplinovanost znamenala opak a vylučovalo se u nás. Soupeř odvolal brankáře hrál 5 na 3 a v jednu chvilku i 5 na 2, když J. Martinů po tvrdé střele, která ho zasáhla do nohy zůstal ležet. Telč necelou minutu před koncem snížila na 6:7, ale vyrovnání již nestihla. Spartak tedy vezl domů těsnou, ale zaslouženou výhru a nakonec vyzvedl z nemocnice i Matěje Štefku. Toho zdobilo 8 stehů v obočí, ale viděl už normálně a otřes mozku se také nepotvrdil.

Tresty navíc:  Sokolík,Theimer (oba Telč) 10´OT,Kyncl (Pol.) 5+OK

Branky: Štefka M. 2,Kyncl 2,Martinů 2,Vondra

As.:Boštík 2,Kyncl 2,Martinů,Štefka M.,Cihlář Jakub,Vařejčko,Augustin