HC Spartak Polička - HHK Velke Meziříčí B 6:2

12.10.2019 | A-TÝM | Autor: Pavel Navrátil

Třetiny: 1:1, 3:0, 2:1
Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1.
Diváci: 165.

HC Polička: Matěj Dostál, Vít Kekula - Denis Hnát, Filip Augustin, Jaroslav Štěrba, Jindřich Bouška, Lukáš Hejtmánek, Ondřej Nunvář, Štěpán Švanda - Filip Boštík, Jaroslav Holec, Jaroslav Martinů, Matěj Štefka, Michal Zoulík, Michal Lidmila, Michal Kyncl, Ondřej Vařejčko, Ondřej Poul

Před začátkem utkání byla v den státního smutku uctěna minutou ticha památka našeho nejpopulárnějšího zpěváka p. Karla Gotta. Hned po úvodním vhazování bylo vidět, že soupeř nebude chtít dát nic zadarmo. Naše hráče o tom přesvědčil v 8. minutě , když ve vlastním oslabení využil chybu v rozehrávce a po sólovém úniku se ujal vedení. Odpověď přišla v 16. minutě, když Boštík překonal jinak výborně chytajícího brankáře hostí. Ve druhé části Spartak skóroval třikrát z toho dvakrát v přesilových hrách. Ovšem soupeř měl několik vyložených šancí, které zlikvidoval též dobře chytající Dostál v brance Poličky. Ve třetí třetině Štefka v 5. minutě zvyšoval již na 5:1, ale soupeř o tři minuty později snížil na 5:2. Necelé 4. minuty před koncem střelou po vhazování stanovil J. Martinů konečné skóre 6:2. I když to tak nevypadalo a ačkoliv měl soupeř 8 vyloučených hrál velice čistě a některé prohřešky byly posuzovány až moc přísně. Nás konečný výsledek samozřejmě těšil, ale všichni " vysekli" poklonu soupeři za předvedenou hru. Obzvláště pak brankáři Velkého Meziříčí, který jak už bylo řečeno chytal výborně a závěrečné gesto, když přijel před domácí fanoušky a zatleskal jim se jen tak nevidí.

Branky: Hejtmánek L. 2,Boštík,Poul O.,Štefka M.,Martinů

As.: Martinů 2,Kyncl,Štěrba,Štefka M.,Boštík,Poul O.