29.9.2021 | A-TÝM | Autor: Pavel Navrátil

Vyloučení: 8:12. Využití: 2:1. Oslabení: 0:2.

První derby v sezóně ovládli hokejisté z Litomyšle

Branky: Pazourek, Prokopec, Kunstmüller

As.: Martinů 3, Krajíček, Macek

Utkání přihlíželo 210 diváků

Situace z loňska, kdy doma Spartak prohrál 12:2 se neopakovala. Naopak. V 8. minutě poslal Pazourek v přesilové hře Poličku do vedení. Zkušené mužstvo z Litomyšle, však dvěma góly skóre otočilo. Druhá třetina byla bezbranková a vše se rozhodlo až v závěrečné části. Ve 42. minutě v přesilovce Dvořák navýšil skóre na 1:3 a zdálo se, že je rozhodnuto, protože Litomyšl má opravdu silné mužstvo. Jenže Spartak během 4. minut vyrovnal a začínalo se od znova. Jak už bylo řečeno Litomyšl má velice zkušené hráče, kteří využili chybu našich obránců a v 56. minutě skóroval po přečíslení Bažant ( 3:4 ). Po celý zápas se hrálo nahoru, dolu, ale v závěrečné části se bylo opravdu na co dívat. Naši hráči bojovali až do závěru ve hře bez brankáře a vytvořili si spoustu šancí, ale vyrovnávací branku se vstřelit nepodařilo. Se závěrečnou sirénou soupeř upravil skóre do prázdné branky na konečných 3:5. Celé mužstvo zaslouží pochvalu za bojovnost, ale tak jako v Chrudimi podal vynikající výkon brankář Dostál.