16.3.2022 | A-TÝM | Autor: Pavel Navrátil

Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0.
Diváci: 312.

Stav finálové série o pohár V. Martince: HC SPARTAK POLIČKA : HC JAROMĚŘ 1:1

Branky: Nečas 3, Pazourek

As.: Krajíček 3, Dostál, Nečas, Šerejch

Toto utkání dopadlo tak jak si vedení týmu v čele s V. Šírem, M. Grubhofferem st., L. Vaňákem, a P. Stokláskem včetně tří stovek diváků přálo. Netřeba mnoho dodávat. Celé mužstvo  šlapalo jako švýcarské hodinky, proti dobře hrajícímu soupeři. Když Spartak po 1. třetině vedl 2:0 byla v kabině i na tribuně bojovná nálada. Druhá část skončila nerozhodně 0:0. Když ve 2. minutě závěrečné třetiny Nečas zvyšoval na 3:0, začali všichni věřit, že se k rozhodujícímu zápasu pojede do Jaroměře. Vše zpečetil Pazourek v 52. minutě, když zvyšoval na 4:0. Jaroměř pak těsně v závěru upravila na konečných 4:1. Nikoho z našich hráčů nebudeme vyzdvihovat, protože všichni zasloužili podtrženou jedničku. Po ukončení zápasu při velké euforii promluvil a poděkoval divákům a hráčům starosta města Jaroslav Martinů a předseda oddílu HC SPARTAK POLIČKA. Na toto utkání dorazila i legenda českého a pardubického hokeje a trojnásobný mistr světa p. Vladimír Martinec, který popřál oběma mužstvům hodně zdaru v závěrečném rozhodujícím utkání v Jaroměři. Ještě v závěru kuriozity zápasu. Čistý hattrick v podobě tří branek dovršil Nečas a pravděpodobně vstřelil i čtvrtou branku, ale rozhodčí ji připsal Pazourkovi. Další čistý hattrick dovršil Krajíček, který Nečasovi přihrál na všechny tři branky. No a poslední kuriozita. Jako druhou asistenci na druhou branku měl brankář Spartaku Matěj Dostál.