HC Světlá nad Sázavou - HC Spartak Polička 6:4

18.12.2017 | A-TÝM | Autor: Pavel Navrátil

HC Polička: David Vašátko - Denis Hnát, Jonáš Dvořák, Josef Hejtmánek, Michal Kabelka, Štěpán Švanda - Jaroslav Martinů, Libor Boháček, Michal Zobač, Ondřej Poul, Tomáš Jindra, Vladimír Šedý

Podrobnosti o utkání.

Branky:Jindra 2,Šedý,Poul O.

As.:Hnát,Šedý,Martinů

Svitavský deník

Polička se po čtyřech dnech vrátila do Světlé s plánem odehrát vydařenější partii než ve středu a po dvě třetiny toto předsevzetí zdárně plnila. Z prvního brejku skóroval Jindra, domácí následně vyrovnali v přesilové hře a z pokračujícího tlaku otočili na 2:1, ale ještě do první sirény tečoval Šedý v přesilovce střelu Kabelky a srovnal na 2:2. Ve druhé části zaskočili zodpovědně hrající hosté soupeře ještě více, svoji střeleckou formu proti Světlé znovu potvrdil Jindra a po spolupráci Martinů s Poulem to bylo senzačně 2:4. Spartakovci stačili po dvě třetiny se soupeřem bruslit, vyrovnali se mu i v důrazu, jenže v poslední dvacetiminutovce se projevily jeho opakující se potíže s počtem hráčům. Znovu jich bylo pouze jedenáct, po Kabelkově „desítce“ jen deset a po fatální chybě v rozehrávce a Štrosově snížení na 3:4 nastalo peklo. Vyrovnávací trefa byla ovšem krajně sporná, dva světelští hráči stáli v brankovišti a nadto vysekli Vašátkovi puk zpod lapačky, ale velmi špatným rozhodčím byl přesto uznán. Posléze domácí rozpoutali ještě větší kolotoč v poličském pásmu a otočili výsledek.

„Jedenáct kluků odehrálo čtyřicet minut výborně a nemám jim co vytknout. Jenže Světlá v patnácti proti Poličce v deseti, to ve třetí třetině prostě nešlo, síly docházely a soupeř nás začal přehrávat. Problém je, že mi půl hodiny před odjezdem začnou na poslední chvíli chodit omluvenky od hráčů, se kterým jsem počítal,“ mohl si jen povzdechnout trenér Miloš Grubhoffer.